Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

Vize

Vize

Yurt dışı seyahatlerinizin anahtarı konumunda olan vizenizi; hızlı , ekonomik ve sorunsuz olarak temin etmeniz; işlemlerinizin, vize danışmanlık hizmetlerinde uzman, profesyonel  ekibimiz tarafından yürütülmesi ile mümkündür.

Vize başvurusu esnasında yapılması muhtemel en basit bir hata, vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Bu durum size zaman ve para kaybının yanı sıra bir sonraki vize başvurunuzda negatif sicil olarak olumsuz etki yapacaktır.

Vize işlemlerinizin her aşaması vize personellerimiz tarafından titizlikle takip edilir. Randevu alma, vize için gerekli belgeler hakkında bilgilendirme, belgelerin uygunluğunu kontrol etme, vize başvurusu için formları doldurma, konsolosluk veya vize başvuru merkezlerine teslim etme, sonuçlanmış vizeleri konsolosluktan geri alma ve tarafınıza iletme aşamaları ekibimiz tarafından takip edilir.

‘‘Biz vize işlemlerinizi takip ederiz, siz yoğun iş temponuzdan geri kalmazsınız.

Vize başvurunuzun olumlu bir şekilde ve zamanında sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

1.Seyahat planı doğru yapılmalı ve seyahat türüne göre vize başvurusunda bulunulmalıdır. Konsolosluk yoğunluğundan dolayı, randevu ve vize başvuru işlemlerinin zaman alabileceği hesaba katılmalı ve seyahatten en az 1 ay öncesinden vize işlemlerinin başlatılması gerekmektedir. Seyahat edilmesi planlanan ülkede düzenlenecek fuar, kongre, zirve gibi uluslararası organizasyonlar konsoloslukta normalden fazla yoğunluğa sebep olup, randevunun daha geç zamana sarkmasına neden olabilmektedir.

2.Pasaportunuzun geçerlilik süresinin şartlara uygunluğu kontrol edilmeli, boş vize sayfası ( konsolosluklara göre 1 veya 2 boş sayfa) bulunduğundan emin olunmalı.

3.Seyahat parkuru vize başvurusunda bulunmadan önce belirlenmeli, özellikle Schengen ülkelerine yapılacak olan seyahatte ilk giriş yapılacak olan ülkeden vize alınmalıdır.

4.Vize için gerekli belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Bir belgenin bile istendiği şekilde hazırlanmaması vize başvurusunun reddedilmesine sebep olabilir.

5.Talep edilen fotoğraf ölçü ve özelliklerine riayet edilmelidir. Talep edilen fotoğrafın arka fonu, kağıt türü (mat – parlak), kafa ölçüsü, gözlük kullanılıp kullanılamayacağı, kullanılacaksa herhangi bir kısıtlamanın olup olmadığı ( kalın çerçeve, renkli cam vs), kapalı bayanların kulaklarının görünüp görünmemesi, türbanın ne şekilde bağlanması gerektiği, giyilen kıyafetin rengi ile ilgili bir kısıtlama olup olmaması gibi şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

6.Vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalıdır. Form acentanız tarafından dolduruluyorsa, size sorulan soruların cevaplarının vize personeline tam ve doğru olarak verilmesi gerekmektedir.

''Vize işlemleriniz biz takip edelim,zamanınız size kalsın ..

FOX TURİZM..

Tur Paketleri

Fox Turizm olarak sizler için en uygun Adana çıkışlı tur paketlerini hazırladık

En Uygun Fiyat

Adana çıkışlı tur paketlerimizde en uygun tur fiyatlarını sunuyoruz

Seyahat Sigortası

Yurt dışı turlarınız için seyehat sigortası hizmetiniz Fox Turizmde

Profesyonel Rehberlik

Tüm tur programlarımızda alanında uzman tur rehberleri ile çalışmaktayız