Lübnan'ın başkenti ve en büyük şehri olan Beyrut gezilmek için ideal tercihinizden biri olabilir. Akdeniz kıyılarına kadar uzanan bu yarımadada gezilecek yerler için rotanızı çiziyoruz.

Lübnan'ın en büyük limanına sahip olan ve şehre canlılık katan Beyrut'u gezerek gördüğünüz her yerde 5000 yıl öncesindeki tarihi hala daha üzerinde taşıdığını hissedecek ve tarihin kalıntılarıyla dolu bir tatil geçireceksiniz.

Beyrut'ta nerelere gitmeliyim?

Beyrut Ulusal Müzesi'ne ulaşacağınız yer, Abdallah el-Yafi caddesi ile Şam yolunun kesiştiği yerdedir.

El Ömer Camii, iç mekanı kadar dış yapısıyla da büyüleyen bu yapıt her yıl katlanan sayıda turist çekiyor.

Aziz George Yunan Ortodoks Katedrali, 1998-2003 yıllarında revize çalışmalarından sonra günümüzdeki görselliğini almıştır.

Roma Hamamı Kalıntıları, Arkeolojik kazılar sırasında bulunan değerli bir kısım parça kalıntılarını görebileceğiniz şahaneye manzaraya sahip olacaksınız. Bunun için orada bulunan merdivenleri kullanmanız gerekebilir.

Mavi kubbeli Camii, Mohammad Al-Amin Camii olarak bilinen bu cami tarihi duyguları en yoğun haliyle yaşatıyor. İstanbul'da inşa edilen Sultan Ahmet Cami'den esinlenmiş bir havası olduğu söyleniyor.

Beyrut'ta ne yiyebilirim?

Beyrut merkezinde saat kulesinin olduğu yerlerde ünlü kafeler ve ünlü restoranlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Beyrut merkezde bulunan El Denye Hek kafeye aileniz, arkadaşlarınız veya tek başınıza gidebileceğiniz nezih ortamlardan bir yer olarak tercih edebilirsiniz.

Yine Beyrut merkezde Loris Restoran'da keyifli anlar geçirip konforlu bir mekanda bibirinden lezzetli yemek menülerinden tercihlerde bulunabilir günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Beyrut'ta güzel bir güne devam edeceğiniz ve gezmek için gereken enerjiyi alacağınız bir masa ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Beyrut'un merkezindeki City Centre alışveriş merkezinden sevdiklerinize hediyelik bir takım eşyalar alabilirsiniz.

Günün sonuna doğru Beyrut'un en popüler olan yeri Güvercin Kayalıkları'nda manzarayı izlerken hem günün yorgunluğunu atabilir hem de anılarınızı tazeleyecek güzel manzara fotoğraflarınızı albümünüze koymak üzere çekebilirsiniz 

Detaylı bilgi için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz .