Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

EKVATOR & MASHPI BULUT ORMANLARI &GALAPAGOS & KOLOMBİYA

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
4
TARİHLER:
01/08/2019 12/08/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
6600 €
dan itibaren
6600 €

EKVATOR&MASHPIBULUTORMANLARI&GALAPAGOS&KOLOMBİYA

QUITO (1) MASHPI BULUT ORMANLARI REZERV ALANI (2) QUITO (1) (Ekvator Çizgisi Anıtı, Bağımsızlık Meydanı, Başkanlık Sarayı, Katedral, Başpiskoposluk Sarayı, Bağımsızlık Anıtı)

GALAPAGOS ADALARI (3) ) (Highlands Turu & Dev Kaplumbağalar & Lav Tünelleri & Plazas Adası & Bartolome Adası & Sullivan Koyu & Lav Tarlaları & Charles Darwin Bilim Araştırma Merkezi)

BOGOTA (2) (Botero Müzesi, Zipaquira Tuz Katedrali, Monserrate Tepesi )

1 Ağustos & 17 Ekim & 21 Kasım & 23 Ocak

1.GÜN İSTANBUL – BOGOTA-QUITO 1 Ağustos2019

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde akşam saat 23:30’da  buluşma.

  • 2.GÜN İSTANBUL – BOGOTA-QUITO 2 Ağustos2019

Bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından saat 01:40’da Türk Havayolları’na ait TK800 sefer sayılı uçuşumuz ile Bogota’ya hareket. Yerel saat ile 07:30’da varışımızın ardından, Avianca Hoavayolları’na ait AV8373 sefer sayılı uçuş ile saat 13:35’de Quito’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 25 dakikalık uçuşumuzun ardından yerel saat ile 15:18’de Quito’ya varies. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeği ve gecelemeotelimizde.

3.GÜN QUITO-MASHPI TROPIKAL BULUT ORMANI REZERV ALAN I 3 Ağustos 2019

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mashpi Tropikal Bulut Ormanı Rezerv alanı içinde bulunan otelimize hareket yaklaşık 3 saat 30 dakika sürecek olan keyifli yolculuğumuzun sonunda Otelimize varış yerleşme ve öğle yemeği. Akşam yemeği ve gecelemeotelimizde.

   


And Dağları Mashpi Tropikal Bulut Ormanı

  • 4.GÜN MASHPI TROPIKAL BULUT ORMANIREZERVALANI 4 AĞUSTOS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yerel rehberimizle rezerv alanı içinde yapacağımız gezide muhteşem manzaralara şahit olurken, bölgenin muazzam fauna ve florası hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Daha sonra otelimize dönerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası orman gezi aktivitelerimiz devam edecek. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Barbudo Tukan Mashpi Tropikal Bulut Ormanı

  • 5.GÜN MASHPI TROPIKAL BULUT ORMANI REZERV ALANI-QUITO5AĞUSTOS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Quito’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde şehre 10 kilometre mesafedeki Ekvator çizgisinde Ekvator Çizgisi Anıtı’nı ziyaret edeceğiz. Quito’ya varışımızla otelimize geçeceğiz. Daha sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuza Quito’nun tarihi Kolonyal Bölgesinden başlayacağız. Bu bölgede yürüyerek yapacağımız gezide Bağımsızlık Meydanı, Başkanlık Sarayı, Belediye, Katedral, Başpiskoposluk Sarayı, Bağımsızlık Anıtı, kolonyal dönem mimari hazinesi olarak kabul edilen La Compania Kilisesi, San Francisco Meydanı ve Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeği ve gecelemeotelimizde.

6.GÜN QUITO-GALAPAGOS 6AĞUSTOS

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında havalimanına geçerek saat 10:40’ta Avianca Havayolları AV1688 seferi ile Galapagos’a uçuyoruz. Saat 11:50’de Baltra Adası’na varışımız sonrasında kanal geçişimizi yaparak bizleri bekleyen aracımız ile otelimize geçiyoruz. Otelimizde alacağımız öğle yemeği sonrasında Charles Darwin Araştırma Merkezi turumuzu yapıyor ve dev kaplumbağa dahil adada yaşayan çeşitli boyutlardaki kaplumbağaları görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamaotelimizde.

Galapagos Mavi BacaklıSümsükKuşları Charles Darvin Araştırmamerkezi

  • 7.GÜN GALAPAGOS 7AĞUSTOS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tekne ile öğle yemekli tam gün tur yapacağız. Kızıl ayaklı sümsük kuşu, fırtına kuşu, sula kuşu, Galapagos Kırlangıcı, Galapagos Güvercini, deniz arslanlarını, Penguenleri, iguana gibi bölgeye has birçok çeşidi görme imkânımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜNGALAPAGOS 8 AĞUSTOS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizin lüks teknesi ile öğle yemekli tam gün tur yapacağız. Bugün yapacağımız gezide adalar üzerinde oluşan lava taşı alanlarını geçeceğiz. Burada gözünüzün görebildiği en uzak noktaya kadar lava formasyonun olduğu alanda lava deneyimimizi yaşayacağız. Son volkanik patlamadan sonra bir asırda oluşmaya yüz tutan bitki örtüsünü göreceğiz. Mercan sahilinde şnorkelli dalış ve yüzme fırsatımız olacak. Öğle yemeğimiz sonrasında takım adalar içinde en renkli ve en çok volkanik çeşitliliği barındıran ada olan Rabida Adası’na (Jervis) ıslak iniş yapacağız. Muazzam kumsallarıyla da ünlü olan bu ada kahverengi pelikan, Galapagos Şahini, ispinoz çeşitleri, endemik Galapagos Sinek Yakalayan Kuşu gibi birçok kuş çeşitlerinin en iyi gözlemlendiği adadır. Adada rengarenk balıkları izlemek üzere şnorkel dalışı yapma imkânımız olacak. Deniz arslanlarını, penguenleri ve doğal ortamda yaşayan ördekleri göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklamaotelimizde.

09.GÜN GALAPAGOS-BOGOTA 9 AĞUSTOS

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına hareket. Saat 13:35’te Avianca Havayolları AV1685 sayılı seferi ile Quito’ya uçuş. Saat 16:40’ta varışımız sonrası havalimanında 2 saat transfer süresi. Saat 18:40’ta Avianca Havayolları AV8376 sayılı sefer ile Bogota’ya uçuş. Saat 20:20’de Bogota’ya varış. Pasaport ve bagaj alım

işlemlerimizin tamamlanmasından sonra havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrasında konaklama otelimizde.

10.GÜN BOGOTA(ZİPAQUİRA) 10 AĞUSTOS2019

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bogota şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında hem Kolombiya’nın en ünlü ressamı Fernando Botero’nun hem de uluslararası birçok ressamların eserlerini göreceğimiz Botero Müzesi, Dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın Müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz bölgenin ilk yerleşim alanı olan La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Şehir turu sonrasında öğle yemeğimizi alarak Zipaquira Tuz Katedrali turumuz için hareket ediyoruz. Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan Zipaquira Tuz Katedrali’ni tarihi 250 milyon yıl öncesine dayanan, Zipaquira Köyü’nde ki tuz madeni içinde oluşturulmuş ve madencilere adanmış, toplam 8.000 kişinin ibadet etme kapasitesine sahip yeraltı ibadethanesidir. Adından da anlaşılacağı gibi Katedral tuz madeninin içerisine Katolik maden işçileri tarafından oyularak yapılmıştır. İçeride ki her obje tuzdandır ve 180 metre derinliği bulunmaktadır. Turumuzun sonunda Bogota’ya geri dönüyoruz ve serbest zaman. Akşam yemeği teleferikle çıkış yapacağımız Monserrate tepesinden Bogota manzarası eşliğinde alınacak. Geceleme otelimizde.

  • 11.GÜN BOGOTA-ISTANBUL 11 AĞUSTOS2019

Sabah otelimizden Alacağımız kahvaltı paketlerimiz ile havalimanına hareket ediyoruz. Saat 09:00 te Türk Havayolları TK 800 sayılı seferi ile İstanbul’ahareket.

12.GÜN ISTANBUL 12 AĞUSTOS2019

Panama’da yapacağımız 1 duraklama dahil 17 saat 20 dakika sürecek olan uçuşumuzun sonunda saat 09:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

TOPLAM 11 GECE / 12 GÜN

TUR ÜCRETLERİ

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI ÜCRETİ : 6.600 €,  TEK KİŞİLİKODA FARKI : 1400€

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Bogota / İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti ve vergiler.

*Bogota / Quito, Quito / Galapagos, Glapagos / Quito, Quito / Bogota arası tüm uçuşlar.

* Quito’da 2 gece Swiss Otel’de, Mashpi Bulut Ormanları Rezerv Alanında 2 gece Mashpi Lodge (National Geographic Destekli Lüks Lodge Otel & Mashpi Bulut Ormanı Manzaralı Odalar), Galapagos Adaları’nda 3 gece Hotel Solymar’daa, Bogota’da 2 gece Hilton Bogota’da yada benzeri 1. Sınıf otellerde konaklamalar.

*Programda belirtilmiş olan tüm kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemekleri.

(Yemeklerde içki ve meşrubatlar dahil değildir)

*Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler.

*Tecrübeli Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası Yurt Dışı Seyahat Güvence Paketi

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)

*Programda belirtilmemiş olan tüm öğle ve akşam yemekleri. (Yemeklerde içki ve meşrubatlar dahil değildir).

ÖNEMLİ NOTLAR VE SÖZLEŞME DETAYLARI:

*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan Foxtur  kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Programda belirtilen ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

*Foxtur gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana hava yolunu değiştirebilir.

*Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 16, maksimum 21 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Foxtur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).

*Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.

*Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve konvörtıbl değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda USD veye EURO bulundurmanızı tavsiye ederiz.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içinde 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başı valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. 

DETAYI TUR KALKMADAN ÖNCE FİRMAMIZ İLE TEKRAR TEYİD EDİNİZ. ZİRA HAVAYOLLARIVALİZ

TAŞIMA KURALLARINI HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRMEKTEDİR). İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg’a kadar düşebilir. Ekstra valiz ya da ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden firmamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına 1 parça eşya (5 kg - 8 kg) alabilirsiniz.

*Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınızı ancak yurt dışı kullanımına açık ise kullanabilirsiniz.