Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

BAŞTAN BAŞA İSKANDİNAVYA VE BÜYÜK FİYORTLAR Türk Hava Yolları ile 9 gece

LOKASYON:
KUZEY AVRUPA
TUR KAPASİTESİ:
20
TARİHLER:
21/05/2020 30/05/2020
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1199 €
DAN İTİBAREN
1199 €

TUR PROGRAMI

1. Gün

İSTANBUL – BILLUND – ODENSE – KOPENHAG

18 Haziran 2020, Perşembe

İstanbul Havalimanı‘nda uçuşumuzdan 3 saat öncesinde gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında uçuş bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Türk Havayolları‘nın TK1487 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 07:35‘de Billund‘a uçuyoruz. Yerel saat ile 09:55‘de Billund Havalimanına varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Odense‘ye hareket ediyoruz. Danimarka‘nın 3. Büyük kenti olan Odense‘ye varışımız ile birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Standartlar üstü müzeleri, film festivali ve ödüllü hayvanat bahçesi ile ünlü Odense şehrinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu ve çevre gezisi esnasında ünlü masal yazarı Hans Christian Andersen‘in evi, Odense Katedrali, Egeskov Kalesi ve Odense Sarayı başlıca görülecek yerler arasındadır. Odense‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından Kopenhag‘a hareket ediyor ve varışımız sonrasında da şehir turumuzu düzenliyoruz. Şehir turu esnasında ilk olarak 1350‘li yıllardan kalma Hansa Evleri, tamamen siyah camdan yapılmış ve kentteki en modern bina olarak nitelendirilen Black Diamond (Kara Elmas) ve Kopenhag‘ın simgesi olan Küçük Deniz Kızı Heykeli‘ni görüyoruz. Ayrıca Parlamento Binası, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı ve Borsa Binası da görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.

2. Gün

KOPENHAG – (Danimarka Şatoları Turu) – MALMÖ – HELSINGBORG

19 Haziran 2020, Cuma

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Danimarka Şatoları Turu‘na (75 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda ilk durağımız Hillerod olacaktır. Hillerod‘da bizi tüm ihtişamı ile Kuzeyin Versailles‘i olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı olacaktır. Sarayın barok bahçe peyzajı 1750 yılından bu yana tasarlandığı şeklini korumakta ve bizleri adeta bir tarih yolculuğuna çıkartmaktadır. Frederiksborg Sarayı‘nın bahçe ve içine yapacağımız ziyaretin ardından turumuzu tamamlayarak Helsingör‘e varıyoruz. Helsingör‘de, Shakespeare‘in Hamlet‘inin sarayı olarak da bilinen Kronborg Şatosu bizlere merhaba diyecektir. Kuzey Avrupa’nın en güzel şatolarından birisi olan ve her yıl yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi‘ne dahil edilmiştir. Çevresi surlarla çevrili olan ve tarihi 1500 yıllarına uzanan, günümüze kadar ise kültür merkezi, kraliyet sarayı, hapishane, savunma kalesi gibi birçok amaçla kullanılan saray aynı zamanda Danimarka Prensi Hamlet eseri için William Shakespeare‘e ilham kaynağı olmuştur. Sarayın çevresi vereceğimiz fotoğraf molası ardından Malmö‘ye hareket ediyoruz. İsveç’in 3. Büyük kenti olan Malmö’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi esnasında Malmö kalesi, Turning Törso binası, Liman bölgesi başlıca görülecek yerer arasındadır. Malmö şehir turu sonrasında Helsingborg‘a hareket ediyoruz. İsveç‘in güneyinde yer alan ve bölgede önemli bir ticaret ve kültür noktası olan Helsingborg şehir tanıtım turumuzda, yemyeşil parkların ve kıyı manzarasının karşıladığı şehirde aynı zamanda gözetleme kulesi olarak da kullanılmış olan Helsingborg Kalesi (Karnan) , St. Mary Kilisesi, Radhuset, butik alışveriş dükkanları ve tarihi yürüyüş alanları ilginizi çekecektir. Helsingborg turumuz sonrasında otelimize transfer.

3. Gün

HELSINGBORG – VATTERN GÖLÜ – STOCKHOLM

20 Haziran 2020, Cumartesi

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri sonrasında Stockholm‘e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında Vattern Gölü kıyısında yer alan Jönköping şehrinde kısa bir mola veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde İsveç‘in en büyük 2 gölü olan Vattern Gölü‘nün harika manzarasını fotoğraflama şansına sahip olacağız. Vattern Gölü‘nde sunulacak kısa süreli serbest zamanın ardından Stockholm‘e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Stockholm‘e varışımız sonrasında düzenlenecek olan panoramik şehir turu esnasında 14 ada üzerine kurulu, kuzeyin Venedik’i olarak anılan bu büyüleyici şehirde, Fjallgatan Tepesi, orta çağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası ile Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer.

4. Gün

STOCKHOLM – (Stockholm Güzelleri Turu)

21 Haziran 2020, Pazar

Sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tam tün ekstra düzenlenecek olan Stockholm Güzelleri Turu‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Drottningholm Sarayı‘nı ziyaret edeceğiz. İsveç Kraliyet Ailesi‘nin özel konutu olan ve 18. Y.Y. itibarı ile ailenin yazlık sarayı olarak kullanılan saray, İsveç’teki en popüler turistik mekanlar arasında yer alır. 1991 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi‘ne alınan Drottningholm Sarayı‘na gerçekleştireceğimiz ziyaret sonrasında turumuzun ikinci durağı Djjurgarden Adası‘nda yer alan Vasa Müzesi olacaktır. İsveç Kraliyet Ailesi‘nin uzun yıllar boyunca av mekanı olarak kullandığı adada yer alan, günümüzde yaşayan bir müze olarak tanımlanan Vasa Müzesi‘nde, 17. y.y.’da denize indirildikten kısa süre sonra batan ve 1961 yılında su üstüne çıkartılan Vasa Gemisi‘ni ziyaret edeceğiz. Vasa Müzesi ziyaretimiz sonrasındaki durağımız ise Sigtuna Kasabası olacaktır. İsveç‘in tarih boyunca süre gelen folklorik yaşam tarzını çok net şekilde görebileceğimiz Sigtuna‘da, İsveç yerel yaşamı ve kendine özgü mimarisine sahip evleri sizi adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkartacaktır. Turumuz sonrasında otelimize transfer.

5. Gün

STOCKHOLM – KARLSTAD – OSLO

22 Haziran 2020, Pazartesi

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Oslo’ya doğru hareket ediyoruz. Stockholm – Oslo arası yolculuğumuzda Vaenern Gölü‘nün kuzey kıyısında bulunan Karlstad’ı ziyaret edeceğiz. Karlstad şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz kısa bir çevre gezisi ve serbest zaman ardından Oslo yolculuğumuza devam ediyoruz. Oslo‘ya varışımız ardından şehir turumuzu düzenliyoruz. Oslo panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro Binası, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir tanıtım turu sonrasında Oslo bölgesindeki otelimize transfer.

6. Gün

OSLO – VOSS – (Flamsbana Dağ Treni & Fyord Cruise Turu) – BERGEN

23 Haziran 2020, Salı

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Voss‘a hareket ediyoruz. Varışımız sonrasında vereceğimiz kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Flamsbana Dağ Treni ve Fyord Cruise Turu‘na (175 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Myrdal – Flam arasında, birçok gezginin ölmeden önce görülecekler/yapılacaklar listesinde yer alan eşsiz Flamsbana Dağ Treni yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz ve muhteşem göllerin ve vadilerin manzaralarına tanıklık ediyoruz. Tren yolculuğumuz sonrasında Flam – Gudvangen arasında özel tekne ile yaklaşık 2 saatlik unutulmaz bir fyord gezisi esnasında oldukça yüksekten akan şelalelerin manzarası ve küçük Flam köyleri sizleri büyüleyecek. Turumuz sonrasında Bergen bölgesi otelimize transfer.

7. Gün

BERGEN – HARALDSHAUGEN – HAUGESUND – STAVANGER

24 Haziran 2020, Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Bergen şehir turumuzu düzenliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesin‘de yer alan Bergen, Norveç‘in batı kıyısındaki Hordaland bölgesinde yer alan sevimli bir şehirdir. Dağlarla çevrili olan şehir, bu özelliği ile “Yedi Dağın Şehri” ismi ile de anılır. Tarihi Bergen Evleri arasındaki sokaklardan, kaleler ve dağlarla çevrili limana kadar yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuzu balık pazarını da ziyaret ederek tamamlıyor ve Stavanger‘e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında ilk olarak Haraldshaugen‘de gerçekleştireceğimiz kısa bir fotoğraf molası ardından Haugesund‘a ulaşıyoruz. Norveç Krallığı‘nın ilk kurulduğu yer olan ve tarih boyunca gemilerin kötü hava koşullarından zorluk çekmeden, güvenle sığınabildikleri bir liman olan Haugesund, bu stratejik konumu sayesinde tipik bir Viking şehri olarak gelişmiştir. Haugesund‘ta gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrasında Stavanger‘e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Stavanger‘e varışımız ile birlikte şehir turu muzu gerçekleştiriyoruz. Norveç‘in 4. Büyük kenti ve en güzel şehirlerinden biri olan ve günümüzde de önemli bir ticaret kenti olan Stavanger‘in tarihi Viking dönemine kadar uzanır. Bölgede Viking kültürünün etkilerinin en yoğun hissedildiği ve 2008 yılında da Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir yıl boyu birçok festivale de ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra Stavanger, fiyord ve adaları ile oldukça ilgi çeken turistik bir şehirdir. Stavanger‘de gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında otelimize transfer.

8. Gün

STAVANGER – (Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu)

25 Haziran 2020, Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu‘na (100 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Güney Norveç’teki dünya harikası olarak bilinen en büyük fiyortları görecek, çevredeki doğa harikası fiyortlara, adalara ve dağlara hayran kalacağız. Senede 300.000‘in üzerinde doğa sever gezginin ziyaret ettiği, dünyanın en iyi manzaralarından birine sahip olduğu kabul edilen, Mission Impossible filminin de çekildiği Preikestolen‘e ve Pulpit Rock‘a deniz seviyesinden bakacağız. Ardından Vagabond’un koyunu ziyaret edecek ve kristal berraklığındaki suyunu tatmak için Hengjane Şelalesi‘ne gideceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.

9. Gün

STAVANGER – FLEKKEFJORD – KRISTIANSAND – AARHUS

26 Haziran 2020, Cuma

Erken saatte alacağımız sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılıyor ve feribot ulaşımımızı gerçekleştireceğimiz Kristiansand‘a doğru hareket ediyoruz. Flekkefjord üzerinden gerçekleştireceğimiz bu seyahat esnasında Flekkefjord durak noktamız olacaktır. Güney fiyortların önemli başlangıç noktalarından biri olan, Fiyort köyleri ile meşhur ve yaklaşık 9900 nüfuslu bu şirin fiyort kasabasında vereceğimiz kısa çevre gezisi ve serbest zaman ardından Kristiansand‘a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğleden sonra Kristiansand – Hirthals arası feribot ulaşımı gerçekleştiriyor ve Aarhus‘a ulaşıyoruz. Aarhus bölgesi oteline transfer.

10. Gün

AARHUS – BILLUND – İSTANBUL

27 Haziran 2020, Cumartesi

Sabah kahvaltısı sonrasında Aarhus şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelden ayrılıyoruz. Danimarka‘nın en büyük 2. Kenti olan ve aynı zamanda da ülkenin en önemli liman kentlerinden biri olan Aarhus, düz ve ormanlık bir alana kurulu olması sayesinde adeta kartpostal görüntüsünü andıran manzaralara sahiptir. 2015 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen şehir, 2010 yılında “Dünya‘nın en mutlu insanlarının yaşadığı şehir” ünvanını da almıştır. Tarihi anıtları ile ziyaretçilerini büyüleyen Aarhus‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Belediye Sarayı Binası, Aarhus Katedrali, Marselisborg Sarayı başlıca görülecek yerler arasındadır. Aarhus‘da geçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Billund‘a hareket ediyoruz. Billund‘da gerçekleştireceğimiz kısa çevre gezisi ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde dünyaca ünlü LegoLand‘i ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz, rehberimize danışabilirler. Serbest zaman sonrasında İstanbul uçuşumuz için Billund Havalimanı‘na transfer. Türk Havayolları‘nın TK1486 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile yerel saat ile 17:55‘de İstanbul‘a hareket ediyoruz. TSİ 22:20‘de İstanbul Havalimanı‘na varış ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 425 Euro yerine 350 Euro!

Danimarka Şatoları Turu (75 €) + Stockholm Güzelleri Turu (75 €) + Flamsbana Dağ Treni ve Fiyort Cruise Turu (175 €) + Preikestolen & Pulpit Rock & LyseFjord Cruise Turu (100 €)

(Ektra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsiz olup, +2-12 yaş %50 indirimlidir.)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Billund // Billund – İstanbul HL parkurunda uçak bileti,

-Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

-3* ve 4* şehir dışı otellerde toplam 9 gece oda kahvaltı konaklamalar,

-Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

-Odense, Kopenhag, Malmö, Helsingborg, Vattern Gölü (Jönköping), Stockholm, Karlstadt, Oslo, Voss, Bergen, Haugesund, Stavenger, Flekkefjord, Aarhus, Billund panoramik şehir turları -ve/veya çevre gezileri

-Türkçe rehberlik hizmetleri.

-TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro),

-Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

-Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

-Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

-Müze ve ören yerleri girişleri,

-İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

-İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)