Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

YILBAŞINDA KUZEY IŞIKLARI – LAPLAND 29 ARALIK 2019 – 02 OCAK 2020 ROVANIEMI / FİNLANDİYA

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
7
TARİHLER:
29/12/2019 02/01/2020
BAŞLANGIÇ FİYATI:
3499 €
YILBAŞI
3499 €

Gün: 29.12.2019 İstanbul – Rovaniemi

Bilet işlemlerimizin ardından THY’nin TK 1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.20’de Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 13.35’de varış. Alanda bizleri bekleyen rehber ve aracımız ile buluşma sonrası otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Sonrasında meşhur buz otelini görmek için otelden hareket ediyoruz gezimiz sonrasi otelimize dönüş ve geceleme. Dileyen konuklarımız otelimize yürüyerek 10 dk. mesafede bulunan Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret edebilirler. Dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız.Aksam yemegimiz Glass Resort Otelde.

2.Gün: Rovaniemi –Ren Geyiği Safarisi & Husky Safari & Kar Motorlarıile Kuzey Işıkları Safarisi

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüzle direk geyik çiftliğinde Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikası”na da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi hafif olarak Somon Çorbası şeklinde çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir. Turumuz sonrası asıl konaklama yapacağımız 5*’lı Snowman World Class Resort otelimize transfer. Odalara yerleşme, serbest zaman ve akşam yemeğimiz olacak. Yemek sonrası kuzey ışıkları avlamak için Lapland ormanlarında kar motorları ile safariye çıkacağız. Geceleme otelimizde.

3.Gün: 31.12.2019 – Rovaniemi – Buz Kiran Gemisi – Gece Kuzey Işıkları Safarisi

Otelimiz de alacağımız kahvaltımızın ardından, buzkıran etkinliğine katılmak için Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine saat 11 de hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında İsveç Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz, dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız. National Geografik tarafından ölmeden yapılması gereken aktiviteler içerisinde yer alan bu turumuzun ardından öğle yemeğimiz için İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’e gidiyor ve yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Rovaniemi’ye transfer, otele varış ve serbest zaman.Otelimizde alacağımız akşam yemeğini takibenözel otobüsümüzle Rovaniemi’nin kuzey bölgelerinde Kuzey Işıkları avına çıkacağız ve ardından şehirdeki kutlamaları izlemek üzere nehir kıyısında insanların toplandığı alana hareket ederek havai fişek gösterilerini izledikten sonra otelimize dönüyoruz.

4.Gün: 01.01.2020– Rovainemi – Ranua Vahşi Yaşam Parkı

Kahvaltımızın ardındanRovaniemi'ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuşolan “Ranua Zoo - Ranua Wilf Life Park” olarak bilinen vahşi yaşam kampını ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 200 çeşit hayvan bulunan bu parkın oldukça ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu ziyaretimizde kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda farklı kuş görebileceğimiz canlılardan sadece bazıları.Parkta yapacağımız rehberli yürüyüş sırasından parkın en özel çifti Venus ve Manasse’yi (kutup ayıları)görme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi park içinde bulunan restoranda açık büfe olarak alacağız. Ardından da Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının satıldığı dükkânı ziyaret edecek ve otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün: 02.01.2020– Rovaniemi – İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından saat 14:30’e kadar serbest zaman ve havaalanınahareket. THY’nin TK 1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 22.15’de varışımızın ardından turumuzun sonu…   

Fiyata Dahil Olan Servisler:

 • THY ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 5*’lı Snowman World Glass Resort Hotel’de 4 gece konaklama,
 • Buz otel gezisi,
 • 4 Adet kahvaltı (konaklama yapılacak otellerde),
 • 4 Adet akşam yemeği (Snowman Glass Resort Hotel’de),
 • Ren geyiği Sürüşü ve çiftlik ziyareti,
 • 30 dakikalık Husky sürüşü ve çiftlik ziyareti,
 • Buz kıran gemisi ile 3 saatlik tur,
 • Özel otobüs ile kuzey ışıkları gezisi,
 • Ranua vahşi yaşam parkı gezisi,
 • Kar motorları ile kuzey ışıkları safarisi,
 • 2,3 ve 4.günleröğle yemekleri,
 • Husky, Geyik ve Kar motoru Safarileri sırasında kişilere özel kiralanacak özel termal kıyafetler,
 • Türkçe rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Servisler:

 • Programda açıkça belirtilmemiş olan turlar,
 • Kişisel harcamalar,
 • Finlandiya schengen vize ücreti (130 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL),

TUR KONTENJAN VE KESİN KAYIT BİLGEİLERİ İLE ÖDEME KOŞULLARI

 • Uçaklarda ve otellerde toplam 30 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Rezervasyonlar kayıt sırasına göre alınabilecektir.
 • Yılbaşı turu olması ve bölgenin çok büyük talep görmesi sebebiyle uçaklarda ve otellerde Kesin kayıt isteyen misafirlerimiz kişi başı 1500 Euro’yu reservasyon ardindan ödemelidirler.
 • Kesin kayıt yaptıktan sonra bu ödemeler havayolu ve otellere yapılacağından herhangi bir iptal mümkün olmayıp sadece isim değişikliği yapılabilecektir.
 • Kalan bakiyenin en son ödeme tarihi Kasim 1 2019 olarak belirlenmiştir. 

...