Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
4
TARİHLER:
03/06/2019 07/06/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1199 $
Şeker BAYRAMI
1199 $
ŞEKER BAYRAMI MISIR TURU 03 - 07 HAZİRAN 2019


1.Gün: İSTANBUL – KAHİRE // 03 Haziran 2019 Pazartesi
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 03.00’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-690 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.35’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 07.50’de varışın ardından kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Ardından panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz. eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında hem UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan hem de Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından üç görkemli yapıtı gördükten sonran aslan bedenli Sfenks’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konakama Kahire otelimizde.

2.Gün: KAHİRE – LUKSOR // 04 Haziran 2019 Salı
Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Luksor şehrine uçuyoruz. Varışta öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turumuzu yapacağız. Cennetin en büyüğü, Dünyanın en eskisi , Amon rahiplerinin her gün ilahiler okudukları, en büyük antik yapı olan UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Karnak Tapınağı gezdikten sonra Nil Nehrinin en zarif parçası olan antik Luksor Tapınağını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından Firavunları ve güçlü asillerin mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisini gezeceğiz. Ölüler Kenti olarak da bilinen 3 kilometrelik bir alana kurulmuş vadiyi gezdikten sonra kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağını gezeceğiz. Turlar sonrasında otelimize transfer. Konaklama Luksor otelimizde.

3.Gün: LUKSOR – ASVAN // 05 Haziran 2019 Çarşamba
Kahvaltının ardından Aswan şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışta Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajını göreceğiz. Ardından eski zamanlarda tapınakların girişine yerleştirilen, dört taraflı yüksek anıt olan 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz. 18. hanedanın kadın firavunu Hatshepsut tarafından yaptırıldığı düşünülen bu anıtı gördükten sonra Nil Nehrinin eşsiz manzarasından geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız. Turların bitiminde otele transfer ve konaklama.

4.Gün: ASVAN – ABU SIMBEL – ASVAN // 06 Haziran 2019 Perşembe
Kahvaltının ardından Abu Simbel dağının içi oyularak yapılan, yapımı 20 yıl süren, 2 ana tapınaktan oluşan Abu Simbel Tapınaklarını ( Öğle yemekli ) gezeceğiz. Bu tapınaklar sadece Ramses’in karısına olan aşkı veya Tanrılar için yapılmamış, Mısırın düşmanlarına karşı ne kadar güçlü olduğunu göstermek için de yapılmıştır. Tapınaklar Assuan barajının su seviyesi yükselince sular altında kalma tehlikesi yaşamış ve suların erişemeyeceği daha yüksek bir yere UNESCO korumasında , arkeologlar eşliğinde yaklaşık 2000 parçaya bölünerek taşınmıştır. Nubya Anıtları olarak da bilinen UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde yer alan bu ikiz tapınakları gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5.Gün: ASVAN – KAHİRE- İSTANBUL // 07 Haziran 2019 Cuma

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saate Asvan havaalanına transfer oluyoruz ve yerel havayolları ile Kahire uçuşu varışın ardından TK-695 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.00’de İstanbul’a hareket ve saat 00.10+’da varış.

Dahil Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kahire / Luksor - İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
Yerel Havayolları ile Kahire - Asvan arası uçak bileti
Havalimanı vergileri
3 gece kahvaltı dahil konaklamalar
Turlar sırasında tüm transferler
Panoramik Kahire şehir turu
Öğle yemekli Gize Piramitleri & Sfenks turu
Öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turu
Krallar Vadisi turu
Hatşepsut Tapınağını Turu
Asvan Barajı & Dikili Taş Turu
Felluca Yelkenli Turu
Öğle yemekli Abu Simbel Tapınakları gezisi
Türkçe rehberlik hizmeti

Hariç Hizmetler


Mısır Vizesi ( Yeşil pasaporta vize yoktur)
Seyahat Sigortası
Kişisel harcamalar
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve yanlarında alınacak içecekler
Şoför ve rehber bahşişleri (Zorunlu)
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL) 

....