Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

KLASİK UZAK DOĞU TURU Türk Hava Yolları ile 8 gece

LOKASYON:
UZAK DOĞU
TUR KAPASİTESİ:
20
TARİHLER:
19/03/2020 27/03/2020
BAŞLANGIÇ FİYATI:
899 €
dan başlayan fiyatlarla
899 €

TUR PROGRAMI

1. Gün

İSTANBUL – PHUKET

19 Mart 2020, Perşembe

İstanbul Havalimanı‘nda uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz check-in, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları‘nın TK 172 sefer sayılı uçuşu ile 20:05‘de Phuket‘e hareket ediyoruz.

2. Gün

PHUKET – (Phuket Sunset Turu)

20 Mart 2020, Cuma

Yerel saat ile 09:50‘de Tayland‘ın en çok ziyaret edilen, adaları ve sahilleri ile meşhur şehri Phuket‘e varışımızın ardından otele transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Phuket Sunset Turu‘nu (25 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası olan Phuket‘in güney ucundaki manzara tepelerinde, gün batımını Phuket‘in en güzel adalarının, koy ve plajlarının manzaraları ile birlikte fotoğraflayabileceğimiz ve gözlemleyebileceğimiz çevre gezimizi düzenliyoruz. Sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Bu serbest zaman dahilinde Phuket‘in dünyaca ünlü gece hayatını dilerseniz şehir merkezindeki barlar sokağında, dilerseniz rehberinize danışarak yemekli ya da yemeksiz organize edilebilecek Fantasea Show, Simon Cabaret Show, Siam Niramit Show gibi aktivitelere katılarak yaşayabilirsiniz.

3. Gün

PHUKET – (Phi Phi Adası Turu)

21 Mart 2020, Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Phi Phi Adası Turu‘na (75 Euro) katılabilirler. Sürat botlarımız ile düzenleyeceğimiz turumuzda ilk olarak Leonardo Di Caprio‘nun “The Beach” filminin çekildiği Maya Beach‘de serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman süresince turkuaz renkli denizin, bembeyaz kumsalların keyfine varacağız. Turumuzun kalan kısmında Viking Mağarası’nı ziyaret edecek, öğle yemeğimizi alacak ve mercan kayalıkları ve rengarenk balıkları görmek için şnorkel yapabileceğimiz serbest zaman sunacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer.

4. Gün

PHUKET – (James Bond Adası Turu)

22 Mart 2020, Pazar

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli James Bond Adası Turu’na (75 Euro) katılabilirler. Özel gezi teknemiz ile gerçekleştireceğimiz turumuzda ilk olarak mağara gezisi gerçekleştireceğimiz Panak Adası‘nı ve harika bir kano gezintisi düzenleyeceğimiz Hong Adası‘nı ziyaret ediyoruz. Ardından açık büfe öğle yemeği alacağımız teknemiz ile James Bond Adası‘na ulaşıyoruz. Eski ismi Koh Tapu (Çivi Adası) olan bu ada, James Bond film serisinin 1974 yılında çevrilen “The Man With The Golden Gun” (Altın Tabancalı Adam) bölümü ile ünlenmiş ve bu tarihten sonra James Bond Adası olarak anılmaya başlamıştır. James Bond Adası‘nda vereceğimiz serbest zaman dahilinde, adanın eşsiz kumsalını ve çivi şeklindeki meşhur kayayı görüp fotoğraflama, ayrıca Müslüman köylülerden alışveriş yapma şansını bulacağız. Ardından ulaşacağımız Lawa veya Naka Adası‘nda (hava şartlarına göre karar verilecektir) harika kumsalın ve denizin keyfini sürmek ve şnorkel yapmak için serbest zaman sunacağız. Tur sonrası otelimize transfer.

5. Gün

PHUKET – (Phuket Kombi Turu)

23 Mart 2020, Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Phuket Kombi Turu’na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Fil Safarisi düzenliyoruz. Turumuzda öncelikle fillerin bakımı ve bakım yapan kişiler hakkında bilgilere sahip olacağız. Ardından tropikal yağmur ormanlarında yer alan kampımızda filler üstünde yürüyüşün keyfini çıkartacak, fil sırtında çevreyi keşfedip eşsiz macerayı deneyimleyeceğiz. Ardından durağımız Chalong Tapınağı (Wat Chalong) olacaktır. Phuket’teki 29 tapınaktan en önemlisi olan, 1876 yılındaki Çin istilası esnasında yerel halkı birlik ve beraberliğe çağırarak üstün direniş sergileyen ve istila esnasında bitkisel tedavi yöntemleri ile birçok yaralının kısa sürede şifa bulmasını sağlayan 2 önemli Budist keşişine ithafen yapılan tapınakta birçok heykel ve Tayland‘a özgü tarihi olayların anlatıldığı minyatürler ilgimizi çekecek. Ardından Chalong Tepesi‘ne oturtulan Big Buddha‘yı (Buddha Heykeli) ziyaret edeceğiz. Budist dindarlar için sembolik önem taşıyan, Phuket‘in güney kısmında hemen hemen her noktadan görülebilecek büyüklükte inşa edilen 45 metrelik meditasyon pozisyonundaki heykeli ziyaretimiz esnasında kültürel objelerin ve hediyelik eşyaların satıldığı salonda alışveriş yapabilirsiniz. Turumuzda bir sonraki durağımız Kaju Fabrikası (Cashew Nut Factory) olacaktır. Tayland’ın güney bölgesinde ve Phuket‘te doğal olarak yetişen, birçok hastalığa şifa olarak kullanılan kaju fıstığının birçok çeşidini tadabileceğimiz fabrika ziyareti sonrasındaki durağımız Phuket‘in eski şehir merkezi (Old Town) olacaktır. Tarih boyunca Phuket‘e hükmeden Çin ve Portekiz‘in mimari özelliklerini bir arada taşıyan şehrin tarihi merkezinde birçok cafe, hediyelik eşya dükkanları, barlar ve sanat galerileri görülmeye değerdir. Eski şehirde gerçekleştireceğimiz gezi ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize transfer.

6. Gün

PHUKET – BANGKOK – (Akşam Yemekli Tekne Turu ve Bangkok Gece Turu)

24 Mart 2020, Salı

Sabah kahvaltısının ardından(yerel havayolu uçuş saatine bağlı olarak kahvaltı otelde alınabilir ya da kahvaltı paketi şeklinde sunulabilir) otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Bangkok uçuşumuz için Phuket Havalimanı‘na transfer gerçekleştiriyoruz. İç hat uçuş ile gerçekleştireceğimiz uçuş sonrasında Bangkok‘a varıyoruz. Bangkok‘a varışımız sonrasında şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda krallık rejimi ile yönetilen Tayland’ın kralının ikametgahını (malikane), Oturan Buddha Heykelini, Parlamento Binasını, Çiçek Pazarı‘nı, Demokrasi Anıtı‘nı ve Çin Mahallesi‘ni göreceğimiz şehir turu sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Tekne Turu ve Bangkok Gece Turu‘na (75 Euro) katılabilirler. Chaophraya Nehri üzerindeki tekne gezintimizde akşam yemeğimizi alacak ve yerel müzik ve dans gösterilerini izleyerek 2 saat boyunca keyifli bir akşam geçireceğiz. Tekne turumuz sonrasında gerçekleştireceğimiz gece turumuz esnasında ise ışıklandırılan tapınakları, kiliseleri, otelleri ve Kraliyet Sarayı‘nı gündüz görüntüsünden oldukça farklı halleri ile göreceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer.

7. Gün

BANGKOK – (Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği ve Tapınaklar Turu) – PATTAYA

25 Mart 2020, Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği ve Tapınaklar Turu‘na (75 Euro) katılabilirler. Egzotik Uzakdoğu‘nun karakteristik ve kültürel değerlerini en fazla hissedeceğimiz programlardan biri olan turumuzda ilk olarak Hindistan Cevizi çiftliği ziyareti gerçekleştiriyoruz. Hindistan Cevizi ağacının yerel halk tarafından tüm kullanım şekillerini gözlemledikten sonra, bu ağaçtan yapılan hediyelik eşyaları satın alabilmek için kısa bir serbest zaman sunuyoruz. Ardından Tay stili tekneler ile Yüzen Çarşı‘ya ulaşıyoruz. Nehir üzerindeki kanolardan oluşan tezgahlarda hediyelik eşyaların, tropik meyve ve sebzelerin satıldığı dünyaca ünlü Yüzen Çarşı‘da alışverişin ve yerel satıcılar ile pazarlığın keyfini yaşayacağız. Yüzen Çarşı turumuz sonrasında yılan çiftliğini ziyaret edecek, piton ve kobra gibi yılanlarla yapılan şovları izleyeceğiz. Turumuzun ikinci kısmında bünyesinde ve çevresinde birçok tapınak barındıran Bangkok‘un şehir merkezine hareket ediyoruz. Tapınaklar gezimiz esnasında ilk durağımız Yatan Buddha (Wat Pho) olacaktır. Bangkok‘taki en büyük tapınak olarak bilinen Wat Pho, 1832 yılında yapılan ünlü Yatan Buddha‘yı korur. Ayakları ve gözleri sedefle işlenen, 45 metre uzunluğunda ve 15 metre yüksekliğinde yapılan ve altınla kaplanan Yatan Buddha‘yı ziyaret ettikten sonra gezimizin ikinci durağı yapılış tarihi yaklaşık 700 yıl öncesine dayanan Altın Buddha Tapınağı (Wat Traimit) olacaktır. Bir dönem komşusu Burma ile savaşın eşiğine gelen Tayland, ekonomik kriz esnasında heykel için riski azaltmak amacıyla heykeli sıvayla kaplamış ancak yıllar sonra tesadüfen sıvanın düşmesi sonucu heykelin altından yapıldığı anlaşılmıştır. Bu andan itibaren Altın Buddha olarak ünlenen tapınakta gerçekleştireceğimiz ziyaret sonrasında turumuzu tamamlıyor ve Pattaya ‘ya hareket ediyoruz. Otelimize transfer.

8. Gün

PATTAYA – (Pattaya & Timsah Çiftliği & Nong Nooch Botanik Bahçe & Alcazar Show)

26 Mart 2020, Perşembe

Sabah kahvaltısının tam gün serbest zaman. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Timsah Çiftliği & Nong Nooch Botanik Bahçe & Alcazar Show Turu‘na (100 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak, timsahlarla yapılan tehlikeli gösterileri izleyebileceğimiz, ayrıca kaplanlar ve fillerle hatıra fotoğrafları çektirebileceğimiz Timsah Çiftliğini ziyaret ediyoruz Ardından yıllar boyu “en iyi düzenlenmiş bahçe ödülü” alan, Güneydoğu Asya‘nın en büyük bahçesinde masalsı bir gezintiye çıkıyoruz. Rengarenk çiçekler fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Gezimizin ardından yine botanik bahçe içerisinde Tai kültürüne ait şovlara ve Tai boks gösterileri izleyeceğiz. Botanik bahçe ziyaretimiz ardından durağımız Pattaya olacaktır. Tayland‘ın doğu kıyısı körfezinde yer alan turistik tatil şehri Pattaya‘ya gerçekleştireceğimiz gezi sonrasında Uzakdoğu‘nun en meşhur Lido ve Broadway tarzı kabaresi olan Alcazar Show‘u izliyoruz. Değişen sahne dekorları, değişen renkli kostümleri ile dansçılar, harika ses ve ışık efekt sistemleri bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Gösteri sonrasında otelimize transfer.

9. Gün

PATTAYA – (Öğle Yemekli Mercan Adası Turu)

27 Mart 2020, Cuma

Sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Mercan Adası (Koh Larn) Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuza, botlar ile Mercan Adası ‘na ulaşarak başlıyoruz. Palmiye ağaçları ile çevrili mercan tozlarından oluşmuş bembeyaz kumsallara ve turkuaz renkli denize sahip tropikal adada yüzmenin, su altı dünyasını keşfetmenin ve güneşlenmenin keyfini çıkartacağımız turumuzda Izgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra gün boyunca arzu ederseniz kayak, arzu ederseniz rüzgar sörfü, isterseniz ise tüplü dalış yapabilirsiniz. Tur sonrası Pattaya otelimize dönüş.

10. Gün

PATTAYA – BANGKOK – SİNGAPUR – İSTANBUL

28 Mart 2020, Cumartesi

Sabah kahvaltısının ardından (yerel havayolu uçuş saatine bağlı olarak kahvaltı otelde alınabilir ya da kahvaltı paketi şeklinde sunulabilir) otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Singapur uçuşumuz için Bangkok Havalimanı‘na transfer gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile gerçekleştireceğimiz uçuş sonrasında Singapur ‘a varıyoruz. Singapur ‘a varışımız sonrasında panoramik şehir turu düzenliyoruz. Singapur panoramik şehir turumuzda, Singapur Nehri, Meclis – Opera – Mahkeme binaları ve Merlion Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Rehberimizin belirteleceği saatte, dönüş uçuşumuz için Singapur Havalimanı ‘na transfer. Türk Havayolları ‘nın TK55 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile yerel saat ile 23:35‘de İstanbul ‘a hareket. TSİ 06:15‘de İstanbul Havalimanı‘ na varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

-Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Phuket // Singapur – İstanbul HL parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,

-Yerel havayolları ile Phuket – Pattaya ve Bangkok – Singapur arası ekonomi sınıfı uçak biletleri (bagaj hakkı 15 kg.)

-Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

-3* otellerde toplam 8 gece oda kahvaltı konaklamalar,

-Havalimanı – otel – havalimanı ve şehirler arası transferler,

-Bangkok‘da panoramik şehir turu

-Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)

-TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)

-Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

-Programda belirtilen/belirtilmeyen, rehber tarafından organize edilebilecek olan ekstra tur ve geziler,

-Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,

-Öğle ve akşam yemekleri

-İsteğe bağlı şoför bahşişleri

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro) (70 yaş üzeri 30 Euro)

ÖNEMLİ BİLGİLER

Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 550 Euro yerine 375 EURO!!!

Phuket Sunset Turu (25 ) + Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turu (75 ) + Öğle Yemekli James Bond Adası Turu (75 ) +

Phuket Kombi Turu (75 €) + Akşam Yemekli Tekne ve Bangkok Gece Turu (75 ) +

zen Çarşı & Yılan Çiftliği ve Tapınaklar Turu (75 ) + Öğle Yemekli Mercan Adası Turu (50 )

Timsah Çiftliği & Pattaya & Nong Nooch Botanik Bahçe & Alcazar Show Turu (100 €)

(Extra tur paketlerinde 0-2 yaş ücretsizdir)