Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

KARS, BİLİNMEYEN ÇEVRESİYLE ANİ & KIZAKLA ÇILDIR GÖLÜ& ERZURUM

LOKASYON:
Doğu Anadolu
TUR KAPASİTESİ:
15
TARİHLER:
09/01/2019 13/01/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1850 ₺
dan itibaren
1850 ₺

Türkiye’ den UNESCO Dünya Kültür mirası Listesi’ ne 2016’ da giren ortaçağın görkemli yerleşimlerinden Ani ve bu kadim yerleşimin tüm bilinmeyen ve gidilmeyen güzelliklerinin keşfi Allahuekber Dağları’ nın eteğindeki Sarıkamış / Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden KRA Müzesi / Rus işgali döneminden kalma taş binalar ve Kars Kalesi / Kızaklarıyla ve balıkçılarıyla kışın donarak bembeyaz bir örtüye bürünen bir kış masalı Çıldır Gölü / Şifalı otlarıyla, mis kokulu yayla balıyla, çeşit çeşit enfes peyniriyle ve Türkiye’nin ilk peynir müzesiZavot Eko Müze / Kars mutfağıyla tanışma…

10 Ocak 2019

9 Ocak Çarşamba :ADANA - KARS

Akşam saat 19:00 da Foxtur ofisi önünde buluşmanın ardında 19:30’da özel aracımız ile Kars’a hareket.

10 Ocak Perşembe :ADANA - KARS

Sabah saat 08:00 gibi Kars’a varış ve sabah kahvaltısı için yerel restoranımıza hareket edeceğiz. Kahvaltımızın ardından turumuza devam edeceğiz. Kars Kalesi, Kars Tabyaları, Osmanlı ve Rus dönemlerinden kalma eski yapılar ve Kars sokakları ve Kafkasya cephesi ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Otelde yöresel akşam yemeği ve konaklama.

11 Ocak Cuma : ÇILDIR - KARS

Otelde sabah kahvaltımızın ardından Zavot Eko müze ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Kars’ta peynir yapımı ve peynir kültürü hakkında bilgi edinme ve peynir tadımı. Çıldır’a hareket. Çarpıcı doğa manzaraları eşliğinde Çıldır Gölü’ ne varış ve öğle yemeğimizi alacağız. Çıldır gölü üzerinde kızakla gezi ve diğer aktiviteler sizleri bekliyor. Sonrasında Kars’ a dönüş ve yerel restoranımızda yerel müzisyenler eşliğinde yöresel akşam yemeği ziyafeti . Otelde konaklama.

12 Ocak Cumartesi : TÜM BİLİNMEYENLERİYLE ANİ- SARIKAMIŞ

Otelde sabah kahvaltımızın ardından, tüm bilinmeyenleriyle Ani arkeolojik Alanı ve çevresi gezileri: Karsaklılar tarafından yaptırılan iç kale, kentin üçlü sur sistemi ve surlar üzerinde yer alan kabartmalar, motifler ve çini süsleme kalıntıları; görkemli Aslanlı kapı ve Sultan Alparslan’ın fethini belgeleyen kitabe, Büyük Katedral, Arpaçay’ ın kıyısındaki Tigran Honentz (Aziz Krikor) Kilisesi, Ateşgede, eski kilise yapısıyla birleştirilerek inşa edilmiş Selçuklu Kervansarayı, Anadolu’daki bilinen ilk Türk camisi Ebul Manuçehr Camisi, Abugamretz Pahlavuni Kilisesi, Aziz Pırgiç Kilisesi, Gagik kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi. Ermenistan sınırından muhteşem Arpaçay manzarasının seyri. Yerel restoranımızda geç öğle yemeği aldıktan sonra Sarıkamış’ a hareket. Sarıkamış gezimiz esnasında görülecek yerlerden bazıları; Sarıkamış şehitler anıtı, Kazım Karabekir Camisi, ve Katerina köşkü’ dür. Kars’ a dönüş ve yerel restoranımızda kaz ziyafeti ve Kafkas oyunlarını izleme imkanımız olacaktır. Otelde konaklama.

13 Ocak Pazar : KARS –ERZURUM - ADANA

Sabah erken kahvaltımızın ardından, Kars tren garına hareket ve Saat 08:00’da Erzurum’a doğru 4 saat kadar sürecek olan keyifli bir tren yolculuğu bizleri bekliyor. Muhteşem kar manzaraları eşliğinde geçireceğimiz bu yolculuk ile unutulmaz anılar ve yaşayacağız. Erzurum’a varışımızın ardından kısa bir şehir turu ve serbest zaman. Akşamüzeri özel aracımız ile Adana’ya hareket. Gece yol ve trafik durumuna göre Adana’ya varış ve Turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİ :

İki kişilik odada kişi başı 1.850 TL.

Tek kişi konaklama farkı 400 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Adana - Kars / Erzurum- Adana arası özel araç ile ulaşımlar, araç içi ikramlar

Kars – Erzurum arası tren bileti (4 saat)

Kars’ ta yerel otelde 3 gece konaklama,

Yerel restoranda 1 sabah kahvaltısı

Yerel restoranda 3 öğle yemeği,

3 Yöresel akşam yemeği,

Yerel restoranda kaz ziyafeti

Özel Kafkas oyunları gösterisi,

Özel ‘’ Yemek Eşliğinde Müzisyenler Dinletisi’’,

Özel araçlar ile ulaşım hizmetleri,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

Vacanza Turizm uzman rehberlik hizmeti,

Tüm bahşişler ( gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

İptal ve sağlık teminatlı Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kars’ a ulaşım misafirlerimiz tarafından organize edilmektedir ( arzu eden misafirlerimiz ulaşım ile ilgili Fox Turizm yetkilileri ile görüşebilirler.
  • Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler.
  • Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ NOT:

*Kars ulaşımları, (uçak, tren yada otobüs ile yolculuklar) misafirlerimizin sorumluluğundadır.

*Programımızda belirtilmiş olan oteller ve yerel restoranlar bu bölgedeki mümkün olduğunca müsaitlikler de dikkate alınarak tercih edilmektedir. Lüks konaklama yada restoran hizmetleri beklenemez.

*Fox Turizm; gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, program sıralamasını değiştirebilir.

*Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 10, maksimum 21 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Fox Turizm yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).

*Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.