Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
2
TARİHLER:
04/02/2019 20/02/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
3196 €
dan itibaren
3196 €

1. Gün ISTANBUL - MEXICOCITY

Yolculuğumuza Atatürk Dış Hatlar Gidiş Terminali  kontuar önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyoruz. Meksika' ya varışımız ile otelimize transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün MEXICO CITY ŞEHİR TURU VE TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU

Kahvaltı sonrası, Mexico City'nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezi turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu PalacioNacional Hükümet Sarayı turunu gerçekleştiriyoruz. Daha sonra, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret ediyoruz. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.
Meksiko City'den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan'a hareket ediyoruz. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret ediyoruz. Meksika'nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte.Bunun yanı sıra Pulque da oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. İçki keşiflerinden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi ile devam ediyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya'nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika'nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan'ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Akşam saatlerinde GARİBALDİ MEYDANI'nda yürüş sonrası otele transfer ediliyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün GUATEMALA MEXICO CITY - GUATEMALA CITY- ANTIGUA

Kahvaltı sonrası, otelimizden havalimanına transferimiz gerçekleştiriliyor ve Guatemala City yolculuğumuz başlıyor. Varışta karşılanma ve ANTIGUA GUATEMALA 'ya transferimizi yapacağız, varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün ANTIGUA- ATITLAN GÖLÜ -PANAJACHEL

Kahvaltı sonrası erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. İlk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında yürüyüş turu yapmak olacak bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında ; meydanında ; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraf kareleri kaydedeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız. Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın Panajachel kasabasına varıp, buradaki otelimize yerleşiyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün Atitlan Gölü-Chichicastenango-Antigua

Kahvaltı sonrası, Lanvhero adı ile anılan; Yerel Bot kaptanı bizi otelimizden alacak ve göl turumuzu yapacağız. Bu turumuz esnasında, Santiago de Atitlan ve San Pedro La Laguna isimli yerel köyleri ziyaret ediyoruz. Chichicastenango, yüzyıllar boyunca Guatemala'nın en büyük hazinelerinden birini gizlemii ve Guatemala'da yaşayan en büyük Maya topluluğu olan Quiche'lerin “PopolVuh” adlı kutsal kitabı 1800'lerde Peder Francisco Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesinde ortaya çıkarılıp İspanyolcaya tercüme edilmiştir. Hristiyanlık ve Şamanizm'in bir karışımından oluşan ilginç ayinlerin yapıldığı bu kilisenin ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Antigua'ya doğru yola çıkıyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelimizde.


6. Gün ANTIGUA -SAN SALVADOR

Kahvaltı sonrası, EL SALVADOR'a doğru yola çıkıyoruz. Karahudutun geçişini yaparak başkent San Salvador 'a ulaşacağız. Öğleden sonra Yarım günlük şehir turumuz yapılacaktır. Şehir merkezinde çevre turlarımızı gerçekleştiriyoruz. MetropolitanCathedral , NationalPalace; NationalTheathre, göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur MonsenorRomero'nun öldürüldüğü DivinaProvidenciaChapeli 'ni göreceğiz. Yerel bir restoranda öğle yemeği.Geceleme otelimizde.


7. Gün MajesticBoqueron - ArquologicalJoya de Cerén - Pasifik Kıyıları

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Boqueron Kraterini görmeye gideceğiz, daha sonra “Siyah Deniz” denen yeri göreceğiz. Bir zamanlar Amerika'nın Pompeisi olarak isimlendirilen “Pompeii of America “ Coya de Ceren Antik kentini ziyaret ediyoruz. .Burası da 1993'de Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır. Daha sonra bir başka tarihi şehir olan, "Ruinas de San Andrés" yöresi ziyaret edilecek yerler arasında. Turumuzu tamamladıktan sonra, şehir merkezine 2 saat mesafede olan COSTA DEL SOL isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente en yakın deniz kıyısı bölgesidir. Bu deniz kıyısı tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Denize girmek için çok ideal bir yer olan Costa Del SOL plajlarında zamanımızı geçirdikten sonra, akşam saatlerinde yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün NIKARAGUA SAN SALVADOR - LA - POTOSI - LEON NICARAGUA

Kahvaltının ardından El Salvador'un doğu bölgesine doğru ilerliyoruz. ÖnceSuchitoto şehrini göreceğiz. KOLONIAL döneme ait mimarileri ile dolu bir gün geçireceğiz.
Öğleden sonra El Salvador 'un en doğu kıyı şeridine varıyoruz. Burada yöresel teknemize binerek; Meangueara Körfezini, fiyordlar arasından geçerek , Nikaragua sahillerine ulaşıyoruz. Varışta kara yolu ile Nikaragua'nın en önemli şehirlerinden olan LEON 'a geçiyoruz. Varışımızın ardından şehir merkezindeki turumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelimizde.


9. Gün LEON-MANAGUA-MASAYA GRANADA

Sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız Managua. Şehir, devrimler ve ihtilaller esnasında çokça hasar almıştır. Yakın geçmişe kadar gerilla mücadelelerinin tam ortasında kalmış bir şehirdir. Dramatik bir çok yakın geçmiş hikayesini içinde barındırmaktadır. Şehri tepeden gören eski başkanlık binasına aracımızla çıkıp hem şehri izliyor hem de yaşananlar hakkında bilgi alıyoruz. Bu ziyaretimizden sonra Granada'ya yolculuğumuz başlıyor. Turumuz öğleden sonra Masaya Volkanını ziyaretle devam edecek.. Masaya Volkanı halen yarı aktif bir yanardağdır. Milli Park Bölgesi koruma altındadır. Masaya Yanardağı Kraterine kadar aracımızla çıkıyoruz ve bu çok güzel manzarayı izliyoruz. Daha sonraki rotamız tarihi butik kent Granada. Granada girişindeki bir PURO fabrikasında mola vereceğiz; Nikaragua puroları dünyada çok ünlüdür. Sonraki güzergahımızda; meşhur Granada Gölü üzerinde yer alan yüzlerce küçük adacığın bulunduğu LasIsletas adaları olarak da adlandırılan yörede yerel tekne turuna katılacağız.Turumuzun sonunda yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme otelimizde.


10. Gün KOSTA RIKA GRANADA-PENAS BLANCA-ARENAL VOLKANI MILLI PARKI

Kahvaltı sonrası Costa Rica sınır kasabası olan PenasBlancas'a varış ve Costa Rica'ya giriş ile başlıyor ve Arenal Volkanı Milli Parkına varıyoruz. Otelimiz sıcak su termal otelidir; açık sıcak su havuzları bulunmaktadır. Yorucu bir günün ardından yorgunluk atmak için serbest zaman tanıyarak doğa içerisinde dinleniyoruz. Yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelimizde.


11. Gün ARENAL-SAN JOSE

Sabah kahvaltı sonrasında ilk olarak Arenal Yanardağı eteklerine gideceğiz ve yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüşle Arenal Yanardağını ziyaret ediyoruz. Bu doğa yürüyüşü ardından bölgeden ayrılıyoruz ve daha sonra La pazşelalesi ;SanJose 'ye geçiyoruz. Bu doğal bir şelale; ormanlık alan içersinde yer almaktadır. Günün sonunda başkent San JOSE'ye varıyoruz. Özel programlı akşam yemeğimizi alıyoruz.


12. Gün SAN JOSE

Kahvaltının ardından yarım günlük bir şehir turumuz olacaktır. Turumuzun ana ziyaret noktası MUSEO DE ORO , yani Altın Tarihi-Kültür müzesi olacaktır. Burada Orta Amerika tarihi hususunda bilgiler alıp , yerli kabilelerin el sanatlarını ve altın işlemeciliği hakkında bilgiler alacağız. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra serbest zaman tanıyoruz. Geceleme otelimizde.


13. Gün SAN JOSE - BOCAS DEL TORO PANAMA

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve Panama yolculuğumuz başlıyor. Limon kıyı sahiline geçiyoruz. Limon Atlas Okyanusu kıyılarındaki bir sahil kasabasıdır .Varışımızın ardından jet- motor ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Bocas Del Tora limanına varışımız ile cennet topraklardaki otelimize transfer olacağız. Yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.


14. Gün BOCAS DEL TORO - PANAMA CITY

Bugün eşsiz kumsalları ve doğası ile Karayiplerinyeni gözdesi, Panama cenneti olarak bilinen bu kıyılarda serbest zaman tanıyoruz.Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin sunacağı ekstra aktivitelerle deniz dalış ve benzeri etkinlikler yapabilirler. Akşam saatlerinde Panama'nın başkenti Panama City'e yolculuğumuz başlayacaktır. Varışımızın ardından otelimize transfer ediliyoruz.


15. Gün PANAMA KANALI

Kahvaltı sonrası şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız, Panama Kanalının giriş kısmının yer aldığı bölge olacaktır. Burası çok yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bir ziyaretçi merkezidir. Kanalının yapımını anlatan ve gemilerin geçişini görebileceğimiz yegane nokta olan bu bölgede keşif için serbest zaman tanıyoruz.Geceleme otelimizde


16. Gün PANAMA-PARIS -ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman tanıyoruz dileyen misafirlerimiz rehberimizin sunacağı ekstra turlara katırlabilirler. Serbest saatlerimiz sonrasında havalimanına transferimiz yapılıyor. Ve İstanbul uçuşumuz başlıyor.Türkiye'ye dönüyoruz. Geceleme uçakta.


17. Gün PARIS - ISTANBUL

İstanbula varış ve turumuzun son bulması.

Tura Dahil Olan Hizmetler

-İstanbul-Mexico City-Panama -Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
- Yapılacak ara uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri
-Lüks araçlarla havalimanı - otel - havalimanı transferleri
-Lüks araçlarla şehir turları
-Tüm otellerde kahvaltıları
-Programda belirtilen öğle yemekleri - 4 ÖĞLE YEMEĞİ
-Programda belirtilen akşam yemekleri - 8 AKŞAM YEMEĞİ
-Mexico City turu
-Anayasa Meydanı, Metropolitana Katedrali, Palacio Naciobal Hükümet Sarayı, Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi turu.
-Teotihuacan turu; Arkeolojik Park gezisi, Quetzalcoatl Tapınağı ve Kelebekler Sarayı.
-Garibaldi Meydanı turu
-Guatemala şehir turu.
-Antigua Meydanı turu.
-Atitlan Gölü ve Panajachel kasabası ziyareti.
-Göl turu.
-Santiago de Atitlan ve San Pedro La Laguna köyleri ziyareti.
-Aziz Tomas Kilisesi ziyareti.
-San Salvador' da yarım günlük şehir turu. Metropolitan Cathedral, National Palace, National Theatre ve Divina Providencia Chapeli.
-Boqueron Krateri, Siyah Deniz, Coye de Ceren Antik kenti, Ruinas de San Andres turu.
-Costa Del Sol plajı gezisi.
-Suchitoto şehir turu.
-El Salvador kıyı şeridinde tekne gezisi. Meanguara Körfezi ve Nikaragua sahili.
-Leon şehir turu.
-Managua şehir turu.
-Granada turu.
-Masaya Volkanı, Puro Fabrikası.
-Granada Gölü'nde yerel tekne turu ve Las Isletas adaları.
-Arenal Volkanı Milli Parkı, La Paz şelalesi.
-Museo De Oro müzesi turu.
-Jet-motor ile Panama Limon kıyı şeridi turu.
-Panama City turu
-Panama Kanalı.
-TÜM ÖRENYERİ, MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
-Türkçe Rehberlik Hizmeti
-4 * ve butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama
-Seyahat sigortası
-Tekne turları

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

-Kişisel harcamalar
-Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
-Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

Genel Bilgilendirme

- Fiyatlar; Havayollarının 02.01.18 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yer yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda fiyatlarımıza yansıtılır.
- Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. Yeterli grup sayısının oluşmaması durumunda, FOX Turizm ücretin iadesini yaparak, geziyi iptal etme hakkını saklı tutar.
- Geziye, FOX Turizm rehberinin eşlik etmesi için minimum 20 kişilik katılım olması gerekmektedir.
- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden FOX Turizm sorumlu değildir.
- FOX Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.
- FOX Turizm, gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin uçulacak olan ana havayolunu, yerel havayollarını ve uçuş saatlerini değiştirebilir.
- Ekstra turlar en az 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 20 kişiden daha az olan katılımlarda, gezi fiyatı, gerekli ayarlamalar yapılarak, rehberiniz tarafından bildirilecektir.
- Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz.
- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.
- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden FOX Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Tura Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz.
- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, FOX Turizm geziyi, tur kalkış tarihinden 20 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

İptal Koşulları
Promosyon satışlarda iade iptal yoktur
- 45 - 30 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının % 25i kesilip geri kalanı iade edilir.
- 30 - 16 gün arası vergi ve zorunlu harçlar hariç paket tur fiyatının %50si kesilip geri kalanı iade edilir.
- Tüketici 15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde tur paketinin %100ünü Acente ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
- Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
- İç hat uçak biletlerinin ödeme dönemleri yerel havayollarının belirlediği tarihler hükmünde olması sebebi ile, tur iptali durumunda iade edilecek olan tutardan iptal koşullarında belirlenen gün sınırlarından bağımsız şekilde iç hatlara yolcu için yapılan ödemeler iade edilmemektedir.
- Erken rezervasyon dönemlerinde yukarıda belirtilen iptal ve iade koşulları geçerli değildir.