Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
0
TARİHLER:
23/07/2019 26/07/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1499 €
Prima Poltrono Kategori
1499 €

1.GÜN (23.07.2019) İSTANBUL – BOLOGNA –AREZZO- SIENA

Evinizden sizi alacak araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarında saat 06:30 da buluşma.Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1321 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:30’da Bologna’ya hareket. Saat 10:15’te varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile Arezzo’ya hareket. Hayat Güzeldir ‘‘La Vita e Bella’’ filminin çekildiği şehir olan Arezzo İtalya’nın orta kuzey kesiminde bulunmaktadır.Gezimize şehrin en önemli meydanı olan Piazza Grande Meydanı ile başlıyoruz.Şehrin tarihsel ana meydanıdır.Gezimiz sırasında San Francesco Kilisesi’nde Pietro della Francesco’nun “ Gerçek Haç Öyküsü” adlı yapıtı göreceğiz. Burada İtalya’nın en büyük fresklerini görmeniz mümkündür.Gezimizin ardından Siena’ya devam ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (24.07.2019) SIENA - MONTALCINO – PIENZA – SIENA

Sabah kahvaltısının ardından Siena’yı keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Her yıl yaz aylarında Dünyaca meşhur Palio oyunlarına ev sahipliği yapan Siena’da şehir turumuz sırasında ; şehrin katedrali Duomo , Loggia della Mercanzia , Logge del Papa , Palazzo Pubblico ve Palio yarışlarının gerçekleştiği Piazza del Campo göreceğimiz önemli noktalar. Sonrasında Toscana Vadisindeki kasabaları keşfetmeye başlıyoruz.ilk olarak Brunello şarapları ile ünlü Montalcino’nun tarihi kale ve merkezini geziyor sonrasında Fanti Şarap evinde şarap tadımı yapıyoruz.Ardından 1996 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne Pienza kasabasına doğru yol alıyoruz. Gezilerimizin bitiminde Siena’ya dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (25.07.2019) SIENA – SAN GIMIGLIANO –LAJATİCO- ANDREA BOCELLİ KONSERİ

Otelde alacağımız kahvaltının UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve hiç bozulmamış dokusuyla muhteşem bir Ortaçağ Kasabası olan San Gimigliano’ya hareket ediyoruz. Burada Palazzo del Popolo ve Piezza della Cisterna’yı göreceğiz . Sonrasında Siena’daki otelimize dönüyoruz.Kısa bir hazırlık ve dinlenmemizin ardından Andrea Bocelli'nin konserini izlemek için yola çıkıyoruz. Konser öncesi ünlü sanatçının doğduğu köy olan Lajatico’da lokal bir restoranda erken akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında Sessiz Tiyatro'da gerçekleşecek olan muhteşem konseri izliyoruz.Konser sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

***Bu sene 14.'cüsü düzenlenecek olan konserin Lirik Opera konseptinde olup , teması " Özgürlüğün Kanatları" olacaktır.***

4.GÜN (26.07.2019) SİENA - MONTERIGGIONI – BOLOGNA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ,odalarımızı boşaltıyor ve Monteriggioni kasabasına doğru yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından çevresi 13.yy tarihli yüksek surlarla çevrili bu tarihi sevimli kasabayı geziyoruz.Gezimizin ardından Bologna’ya doğru yola çıkıyoruz. "Kızıl Şehir" olarak da anılan Bologna, Orta Çağ mimarisinin birçok örnekleriyle doludur ve ismini de binaların çoğunun kırmızı tuğlalı olmasından almıştır.Rehberimizin öğle yemeği için vereceği serbest zamanın ardından,Batı dünyasının en eski üniversitesi olan Bologna Üniversitesi’nde anatomi dersinin verildiği Anatomik Tiyatro’yu gezeceğiz. Genellikle ortasında insan veya hayvan bedenlerinin diseksiyonlarının yapıldığı bir masa bulunur. Bu masanın çevresinde öğrencilere veya diğer gözlemcilere, yapılan diseksiyonları yukarıdan kolaylıkla izleyebilecekleri bir görüş açısı sunan, dairesel, eliptik ya da sekizgen katlar ve bunlara ait korkuluklar bulunur.Gezimizin ardından Havalimanına transfer oluyoruz.Türk Havayollarının TK 1326 sefer sayılı uçuşu ile 18:55’de İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 22:25’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Bağlantı uçuşu için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz .

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Evinizden havalimanı gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , Adana , İzmir ve Antalya’da geçerlidir.)
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul / Bologna / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler
 • Andrea Bocelli Konser Bileti ( Seçtiğiniz Kategori – Prima Poltarano veya Executive Area )
 • 3 gece Siena’da 4*’lı otelde konaklama
 • Lokal restoranlarda alınacak 3 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Montalcino’da Şarap Tadımı
 • Tur boyunca tecrübeli  Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

*ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • İtalya Vize Hizmeti 110 Euro
 • Programda belirtilmeyen her türlü hizmet
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler.
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.Sigorta firmasının %20 muafiyeti olduğundan tur bedelinizin %80’nini geri ödemektedir)

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Fox tur ’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Fox tur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Foxtur sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Fox tur havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Foxtur hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Foxtur force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.