Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

Adana Çıkışlı Uçaklı Ve Trenli Kars Ve Van Turu 3 Gece

LOKASYON:
Doğu AnadoluYURT İÇİ TURLAR
TUR KAPASİTESİ:
15
TARİHLER:
16/03/2020 19/03/2020
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1.950 ₺
tek fiyat
1.950 ₺

TUR PROGRAMI

1.GÜN

VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI - KEDİ EVİ

Turumuz, sabah Adana Şakir paşa Havalimanında saat en geç 08.00’da bulunuyoruz. 09.45 Pegasus Havayolları ile uçağı ile Adana-Van uçuşuyla turumuza başlıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluştuktan sonra Doğu’nun Paris’i diye bilinen Van’ı gezmeye başlıyoruz. Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi ile turumuza başlıyoruz.Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini dinledikten ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da bulabileceğiz. Gümüş Atölyesinin ardından Van Kalesinin altına kadar giderek rehberimizden bilgi alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Van Rönesans Otel Vb.

Rota: Van - Gevaş (70 km) Gevaş - Van (70 km) Van Şehir İçi (20 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN

MURADİYE ŞELALESİ - DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – ANİ HARABELERİ

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası; Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz. Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Volkanik etkilerin görülebildiği Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek Dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’ nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a hareket ediyoruz. İlk olarak Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan Ani Harabeleri’ne ulaşıyoruz. Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Wintercity Otel, Kars Kale Park Otel, Simer Otel, Grand Ani Otel VB.

Rota: Van - Doğubeyazıt (171 km) Doğubeyazıt - Kars (189 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 360 km

Otele Giriş Saati: 17.30

3.GÜN

ÇILDIR GÖLÜ – NAMIK KEMAL EVİ - FETHİYE CAMİİ - TURİSTİK TREN İLE YOLCULUK

Turumuz, sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde Kar kızaklarıyla oldukça keyifli bir kızak turu yapıyoruz (EKSTRA). Sonrasında göl buzlarını kırarak atılan ağlarla yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında Kars merkeze geliyoruz. Kars şehir merkezinde göreceğimiz yerler ise; Kars Kalesi ve Kümbet Camii (12 havariler kilisesi), Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü canlı canlı dinleme fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kars sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Bu sürede dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından Rusların katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camii’ni görüyoruz. Akşam yemeğine kadar Ruslar tarafından yapılmış Baltık mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Yemekli Kafkas Gecesine (EKSTRA) katılıp hem Kafkas dans gösterisini izleyip hem Kars yemeklerinin tadına bakabilirler. Akşam yemeği sonrasında aracımıza binerek Kars Tren Garına geçerek 23.55’ de hareket edecek olan trendeki yerlerimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında ( Ekstra) Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Trende Konaklama Yapılacaktır.

Rota: Kars - Çıldır Gölü (70 km) Çıldır Gölü - Kars (70 km) Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 170 km

4.GÜN

KARS - KAYSERİ TURİSTİK TREN YOLCULUĞU

Turumuz, sabah 10.51’de Divriği’ye ulaşan trenimizden inerek bizi bekleyen aracımızla Divriği gezmeye başlıyoruz. (Ekstra) Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklunu taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camiini görmeye geçiyoruz. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami sonrasında Divriği konakları arasında ve çarşısında öğle yemeği de yiyebileceğimiz serbest zamanımızın ardından 13.33 hareketli trenimize ulaşmak üzere aracımıza biniyoruz. Yaklaşık 2 saat 15 dakika sonrası Bostankaya tren istasyonuna ulaşarak bizi bekleyen aracımıza binerek Sivas Merkez’e hareket ediyoruz. (Ekstra) Sivas’ta ilk olarak Millî Mücadelenin en önemli kararlarından bazılarının alındığı Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnoğrafya Müzesini geziyoruz. Kongre binası gezimizin ardından Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan birçok eseri bir arada bulabileceğimiz bir şehirde sırasıyla Buriciye Medresesi - Şifaiye Medresesi ve sadece ön cephesi ayakta kalmış olan İlhanlı Dönemi eserlerinden Çifte Minareli Medreseyi gezerek Sivas programımızı tamamlıyoruz ve Bostankaya Tren istasyonuna dönerek 19.25 hareketle Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri Tren Garı’na ulaşarak turumuzu noktalıyor, bizleri bekleyen transfer aracımızla Adana'ya hareket ediyoruz. Adana’da turumuzu sonlandırıyor, siz değerli misafirlerimiz ile bir başka organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Sivas'da veya Trende Serbest Zaman( Ekstra)

Akşam Yemeği: Ekstra olarak trende alınacaktır.

Konaklama: Turistik Trende Olacaktır.

Rota: Kars - Kayseri ( 836 km) Kayseri - Adana ( 304 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1140 km

Varış Saati: 06.00

Seyahate Dahil Olan Hizmetler

* Kayseri - Adana Arası Ulaşım

* Kars - Kayseri TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti

* Adana – Van Havalimanı Pegasus Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

* 2 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Turizm Araçları ile Ulaşım

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

* Tren Yolculuklarında Alınan Tüm İçecek Ve Yiyecekler

* Öğle Yemekleri

* Akşam Yemekleri (Kars’da ve Trende Alınacak Akşam Yemeği)

* Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

* Atlı Kızak Keyfi

* Otellerdeki Ekstralar

* Tüm Özel Harcamalar

* Kafkas Halk Dans Gösterisi

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ULAŞIM DETAYI

Pegasus Hava Yolları

09 : 45 Adana - 11 : 05 Van